Spektakle teatralne

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem skierowanym do dzieci przedszkolnych i szkół podstawowych oraz mlodzieży szkół ponadpodstawowych. Wystawiamy przedstawienia teatralne uczniom placówek szkolnych, oświatowych i kulturalnych w całej Polsce. Każdy spektakl z osobna posiada własne rekwizyty oraz scenografię. 

  • ferdydurke.jpg

    FERDYDURKE Witolda Gombrowicza

    Walka z formą: Forma jest wynikiem postaw, jakie przybieramy wobec innych ludzi oraz postaw, jakie ci ludzie przybierają wobec nas. Jest to więc sztuczna konwencja, gra pozorów, które jednostka przyjmuje jako wzór zachowania. Według Gombrowicza wszyscy udają przed wszystkimi, każdy gra, nikt nie jest z nikim szczery…

  • Dziady020.jpg

    DZIADY CZ. III Adama Mickiewicza

    Spektakl „Dziady” III cz. A. Mickiewicza, przygotowany został z myślą o młodych ludziach, którzy uważają utwór za trudny i niezrozumiały. Dlatego przedstawienie te zawiera w sobie dużo sugestywnych scenograficznych obrazów oraz ciekawych form lalkowych. Nie jest to kosztem sensów zawartych w dramacie, ponieważ wszystkie najważniejsze wątki utworu są pokazane i zinterpretowane. Są one poukładane chronologicznie według oryginału.

  • ZEMSTA_1.jpg

    ZEMSTA Aleksandra Fredry

    Arcydzieło komediopisarstwa. Najpopularniejszy i najwybitniejszy utwór mistrza Aleksandra Fredry (1793-76). Sztuka, która od swej premiery w 1834 r. nie schodzi z polskich scen. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ta właśnie komedia Aleksandra Fredry zalicza się do kanonu lektur szkolnych. Sposób w jaki ją zrealizowaliśmy z pewnością będzie pomocny na lekcjach poświęconych A. Fredrze, jego dziełom i czasom, w których przyszło mu tworzyć.

  • forma06.jpg

    ŚWIĘTOSZEK Moliera

    "Świętoszek" to niewątpliwie jedno ze szczytowych osiągnięć komediowego kunsztu Moliera. Utwór ten, będący bardziej komedią obyczajową niż komedią charakterów, stanowi wyrazisty portret życia rodzinnego i religijnego XVII-wiecznej Francji. W satyryczny sposób Molier ukazuje, jakie zagrożenia dla mieszczańskiej rodziny niesie ze sobą religijna obłuda wkradających się do domu "świętoszków"

  • Pinokio_5a_b.jpg

    PINOKIO Carlo Collodi

    „Pinokio” to pouczająca, a zarazem zabawna opowieść o drewnianym pajacyku, który za wszelką cenę chce zostać prawdziwym chłopcem. Bohater przeżywa wiele przygód, które stanowią najczęściej konsekwencje jego błędnych decyzji i sprzeciwu wobec zakazów dorosłych. Z opowieści dzieci dowiadują się, że godne pochwały są takie wartości jak: nauka, praca, bycie życzliwym i troskliwym wobec słabszych oraz to, że należy być odpowiedzialnym za własne czyny.

  • BK_1_ab.jpg

    BRZYDKIE KACZĄTKO Christiana Andersena

    Nasze nowe przedstawienie "Brzydkie kaczątko" mówi widzom by polubić siebie, aby nie oceniać innych wyłącznie po wyglądzie zewnętrznym, ubiorze czy bogactwie. Nie powinniśmy krzywdzić innych, ale dać im szansę na to by mogli stać się szczęśliwi i wartościowi.  Bohaterami są różne zwierzęta z gospodarstwa domowego.

  • b6e76.jpg

    Legenda o Smoku Wawelskim

    "Legendę o Smoku Wawelskim" spopularyzowały podręczniki szkolne oraz zbiory legend i baśni polskich wydawane od XIX wieku. Dużą rolę odegrała również literatura piękna. Spektakl "Legenda o Smoku Wawelskim" przedstawia zabawne przygody Skuby, który obiecał królowi, że poradzi sobie z groźną bestią.

  • basnie_andersena.jpg

    BAŚNIE Christiana Andersena

    Baśnie Ch. Andersena są ciągle aktualne, pouczające i mądre. Baśnie kryją w sobie głęboką prawdę o człowieku. Pierwszą wielką lekcję życia pobiera każdy z nas w dzieciństwie właśnie z bajek i baśni. Baśnie Andersena są znane na całym świecie, a wartości w nich głoszone przetrwały przez pokolenia. Poza wszystkim, baśnie te kształtują postawę małego człowieka, który, gdy dorośnie być może rozważniej i mądrzej będzie wybierał swoje przyszłe lektury.